Меню сайта
Фотки
Наш опрос
Как вам наш сайт?
Всего ответов: 13
Форма входа
Сайты института
 • Официальный сайт ВНУ
 • Библиотека
 • Сайт кафедры ДВС
 • Статистика
  Группа вконтакте
   История института 
    19202004   
     У 1920 році в Луганську на базі паровозобудівного заводу було створено перший вищий навчальний заклад у Донбасі з підготовки кадрів для машинобудівних підприємств. Сьогодні він всесвітньо відомий як Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. 
     У роки Великої Вітчизняної війни інститут, евакуйований до м. Омська, став базою для створення нині широко відомого Омського державного технічного університету.
     У 1996 році він був акредитований за IV (найвищим) рівнем акредитації. А 11 вересня 2000 р. університету надано статус національного.
     13 листопада 2001 року університету присвоєно ім'я Володимира Даля.
     На сьогодні у Східноукраїнському націонаьному університеті імені Володимира Даля навчається 34240 студентів. 
     Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля - це великий навчально-науково-виробничий комплекс, у складі якого, крім базового університету в м. Луганську, функціонують: Сєвєродонецький технологічний інститут, Рубіжанська філія, Краснодонський факультет інженерії і менеджменту, Антрацитівський факультет гірництва і транспорту, Кримський факультет (Лівадія, Феодосія, Євпаторія, Скадовськ), коледж університету, Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум.
     Узагалі в університеті діють 24 факультети, Інститут післядипломної освіти і дистанційного навчання, магістратура державного управління, Центр довузівської підготовки українських та іноземних громадян,105 кафедр, понад 60 філій кафедр на виробництві, Центр із перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва, Науково-дослідний інститут прикладної екології,майже 40 лабораторій та інженерних центрів, наукова бібліотека, видавництво з типографією, технопарк та інше.
     Університет має ліцензію на право освітньої діяльності із 26 з 48 галузей знань. В їх межах ведеться підготовка за 52 напрямками із 143 спеціальностей, із них 8 - військового профілю.
     Загальна чисельність працюючих в університеті становить 3166 осіб, у тому числі 1083 —професорсько-викладацький склад вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації університету. Молодших спеціалістів готують понад 260 викладачів коледжу і технікуму університету. В університеті працюють заслужені діячі освіти, науки і техніки - 28 осіб, відмінники освіти України - 81, академіки і члени-кореспонденти галузевих академій наук України - 68, викладачі з науковими ступенями та вченими званнями - 742, з яких 114 професорів, докторів наук. Більшість, а це 84 %, завідуючих випускаючими кафедрами є професора, доктора наук. 
      В університеті створена потужна матеріально-технічна база. У Луганську, Антрациті, Краснодоні, Лисичанську, Рубіжному, Свердловську, Сєвєродонецьку (Луганська обл.), Ялті (Лівадії), Феодосії, Євпаторії (Автономна Республіка Крим) і у місті Скадовськ (Херсонська обл.) університет розміщується у 56 навчально-лабораторних корпусах і спорудах загальною площею понад 230 тис. кв. м. Університет також має: санаторій-профілакторій на 100 місць, бази відпочинку у м. Євпаторія (Автономна Республіка Крим) і у м. Скадовськ (Херсонська обл.), спортивно-оздоровчий табір, 8 гуртожитків на 2401 місце, їдальні, буфети, медичні пункти. Для занять спортом і фізичною культурою університет має стадіони, спортивні корпуси, літні спортивні споруди тощо. Зараз в університеті діє власне університетське видавництво, де видається науковий збірник "Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля", ліцензований Вищою атестаційною комісією України за 12 напрямками, а також монографії, навчальні посібники, методичні рекомендації та ін. наукова і навчальна література. Щомісяця виходять номери багатотиражної газети "Університетський вісник". У Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля створена навчальна телестудія, реалізація проекту якої здійснилася за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.
  ДВС группа РТ-671 © 2019